
Регулятор є механічним пристроєм з мембранним клапаном. З одного боку, тиск/розрідження у впускному колекторі. РДТ має підтримувати постійне співвідношення між тиском у рейці та колекторі. При надмірному використанні палива воно зливається в бензобак зворотною магістраллю. Тому часто використовують термін зворотний клапан.
На відміну від заводського тюнінговий регулятор паливного тиску дозволяє змінювати параметри в залежності від модифікації системи. Він, напевно, буде потрібний при встановленні високопродуктивного насоса та тюнінгових форсунок на автомобіль. Крім можливості регулювання, він також повинен забезпечувати високу пропускну здатність, стабільні характеристики та їх плавну зміну в залежності від навантаження, від холостого ходу до відкритого дроселя.
У випадках, коли форсунки видають практично максимальну продуктивність, тюнінг регулятора тиску палива дозволяє збільшити, відповідно і кількість бензину, що проливається. Адже за той і той же час інжектор при 4 барах подасть більше пального, ніж при 3,5. Але варто пам'ятати, що його не можна збільшувати нескінченно, чим вище тиснява, тим важче качати насоси і його продуктивність може впасти - це перше. По-друге, надмірне опір ускладнює відкриття сопла інжектора, при критичних показниках воно просто не відкриється. Також слабкими місцями будуть трубки та зчленування бензопроводу.
Тюнінгові регулятори тиску, як правило, універсальні. Вони являють собою фрезерований алюмінієвий корпус з отворами подачі палива, скидання в обратку, і штуцером для приєднання вакуумного шланга колектора. З'єднання, що входять в комплект, дозволяють підключати шланги різного діаметру. Параметри моделі, забезпечені манометром для спрощення налаштувань та можливостей контролю. Також багато моделей для додаткового підключення для підключення датчиків, що звичайно є плюсом і дозволяє налаштувати захист при падінні тиску.
Підвищення тиску в паливній рейці компенсує недостатню продуктивність форсунок . Звичайно в розумних межах. Потрібно розуміти, що з 380сс, 1000сс не зробити. А ще на більшому тиску якість смолоскипа розпила краще.
Розрахувати продуктивність форсунок у разі підвищення тиску можна тут.
При будівництві турбо двигуна з атмосистеми цей регулятор необхідний. Тому, що клапаном стандартного регулятора управляє пружинка, яка відкалібрована із заводу на 3 бари (значення на різних моделях може відрізнятися), при досягненні яких клапан відкривається і зливає надлишки в обратку. Коли з'являється надлишок у колекторі на пружину діє сила дорівнює тиску на впуску. Наприклад, якщо дме 1 бар, то стандартний регулятор вже відкриється при 4 барах. Підвищення тиску в рейці тягне за собою збільшення продуктивності форсунок. Звідси зловимо перелив. Цього уникнути допоможе регульований регулятор палива, яким можна буде повернути стандартний тиск у рейці - 3 бари.
